Do startu zbývá 25 dnů…

Na 13.ročník běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN se přihlásilo k dnešnímu dni 431 účastníků, z toho do hlavní kategorie – kategorie A (10 000 m + 5 000 m + maraton) 26 mužů a 8 žen, do kategorie B (10 000 m + 5 000 m + půlmaraton) 15 mužů a 11 žen a do kategorie C (10 000 m + 5 000 m + 10 km) 9 mužů a 4 ženy .

Pandemie koronaviru tedy velmi ovlivnila i tyto závody. Ještě je ale možnost se přihlásit na našich webových stránkách www.zlaty-tyden.cz a udělat tak pomyslnou radost paní Daně Zátopkové, která nás bohužel letos 13. března opustila… a odešla za svým Emilem.

Bohužel i letos nás zklamala rada hlavního města Prahy, neboť nás finančně opět nepodpoří, neboť naše žádost o dotaci byla zamítnuta…. Je to jasný důkaz, že na radnici stále bují korupce, neboť Emil Zátopek byl nejlepším sportovcem na této planetě všech dob, ale představitele hlavního města to bohužel asi nezajímá…

Uzávěrka přihlášek pro běh na 10 000 m je 17. července, pro běh na 5 000 m 22. července a pro maraton, půlmaraton a 10 km 25. července. V den závodu se přihlášky budou přijímat jen výjimečně…!!

20. července se ZLATÁ DESÍTKA EMILA ZÁTOPKA uskuteční na atletickém stadionu ASK Slavia Praha, Vladivostocká 10/1460, Praha 10.
24. července se ZLATÁ PĚTKA EMILA ZÁTOPKA uskuteční také na atletickém stadionu ASK Slavia Praha, Vladivostocká 10/1460, Praha 10.
27.července se ZLATÝ MARATON EMILA ZÁTOPKA uskuteční v parku Stromovka na asfaltovém okruhu dlouhém 5.275 m. Start, cíl a zázemí maratonu a dalších vložených závodů bude jako vloni před Bruselskou bránu v areálu Výstaviště Praha.

Časový program zůstává stejný jako v předchozích letech a počet účastníků bude opět omezen na 200 na atletické dráze 20.července, 200 na atletické dráze 24.července a 1000 ve Stromovce 27. července.

Účast zahraničních běžců bude omezena díky omezením v jednotlivých státech a možnostech tréninku po pandemii koronaviru.

Seznam přihlášených naleznete na titulní straně www.zlaty-tyden.cz. Naleznete zde také přidělení startovních čísel a údaj o zaplacení startovného.
Na Zlatou desítku Emila Zátopka se zatím přihlásilo 94 účastníků, zbývá tedy ještě 106 volných čísel. Na Zlatou pětku Emila Zátopka se zatím přihlásilo 112 účastníků, zbývá tedy ještě jen 88 volných čísel.
Na Zlatý maraton Emila Zátopka a další běhy 27.července se zatím přihlásilo 215 účastníků, zbývá tedy ještě asi 785 volných čísel.

Maratonci se budou moci po maratonu vysprchovat za určitý poplatek v bazénu v areálu výstaviště a bude zde možné za poplatek parkovat v blízkosti startu a cíle. Parkování zdarma bude možné v ulici Za Elektrárnou, což je asi 200 m severně od bazénu v areálu Výstaviště. Pražským účastníkům ale doporučuji využít metra a tramvaje a okolo Hvězdárny sejít z kopce do Bruselské brány vedle Margoldova pavilonu do Výstaviště Praha, kde v blízkosti startu a cíle bude možné vyzvednout startovní číslo, čip a účastnické tričko. Bude zde také úschovna zavazadel, takže po doběhu do cíle odevzdáte čip, dostanete medaili a pak si v úschovně budete moci své věci vyzvednout… Pomalejší maratonci, kteří poběží přes pět hodin, mohou startovat již ve 13.00 hodin.

Přeji všem účastníkům hodně štěstí a kvalitní výkony.
Ing.Vlastimil Šroubek
manažer ZZT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *