2
2
kde si také můžete stáhnout i diplom

Novinky - Aktuální informace

Vítězem 12.ročníku Zlatého maratonu Emila Zátopka se stal Libor EREMKA a Michaela DIMITRIADU , vítezem celého seriálu se stal v kategorii mužů David PECINA a v kategorii žen pak Michaela DIMITRIADU
27. července 2019 22:18
Na 12.ročník běhu na 42 195 m ZLATÝ MARATON EMILA ZÁTOPKA , který je součástí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN, který se pořádá na počest třech vítězství Emila Zátopka na XV.OH v Helsinkách1952 , se přihlásilo přes 125 mužů a 35 žen , ale na start maratonu nakonec nastoupilo jen 86 mužů a 20 žen , v dalších závodech ( půlmaraton , 10 km , 4,2 km a štafety )pak ještě 186 běžců .Tak jako vloni počasí bohužel maratóncům nepřálo , protože bylo velmi horko , přes 30 až 32 °C ( na Slunci ještě více ). Po startu šel do čela maratonského pole vítěz 2.ročníku ZZT Jan SOKOL , který chtěl opět celý seriál vyhrát , ale po čtyřech kolech , tedy po půlmaratonu již dále v závodě nepokračoval a předčasně odjel domů...
Vítězem maratonu se tak stal Libor EREMKA ( Atletika Humpolec ) časem 2:52:35 hod.
Na 2.místě doběhl Michal STANOVSKÝ časem 2:56:36 hod. a na 3.místě David PECINA časem 3:01:49 hod., což stačilo na celkové vítězství v seriálu. V kategorii žen si od startu do cíle běžela pro své vítězství Michaela DIMITRIADU časem 3:18:52 hod.a stala se tak trojnásobnou vítězkou celého seriálu, navíc v novém rekordu 4:22:59 hod...!! Na 2.místě skončila Blanka ŠINDELÁŘOVÁ časem 3:22:30 hod. a na 3.místě doběhla Zuzana KUBÍNOVÁ časem 3:48:20 hod.
Celkovým vítězem běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN se tedy podruhé stal David PECINA , který doběhl maraton v čase 3:01:49 hod. na 3.místě. Součet jeho časů je 3:54:27 hod. Na 2.místě v kategorii A skončil Radek DVOŘÁK který zvládnul maraton na 4.místě za 3:03:30 hod. Jeho celkový čas je 3:59:35 hod. Na 3.místě skončil trojnásobný vítěz seriálu Michal KOVÁŘ , který doběhl v maratonu na 6.místě za 3:17:06 hod. Jeho celkový čas je 4:14:17 hod.
V kategorii žen skončila na 2.místě Jaroslava ZELENÁ celkovým časem 5:32:13 hod. a na 3.místě Jiřina SKÁLOVÁ za 6:14:04 hod. Vítězem půlmaratonu se stal Jan RADA časem 1:22:59 hod. Vítězkou půlmaratonu se stala Barbora RADOVÁ časem 1:40:21 hod.. Oba také vyhráli i kategorii B ( 10 000 m + 5 000 m + půlmaraton ) Kategorii C ( 10 000 m + 5 000 m + 10 km ) vyhrál Petr ŠNÁBL a Jana COUFALOVÁ .
Vítězem běhu na 4,2 km se stal Lukáš Matouš KNEBL a časem 23:29 min. , ženy vyhrála Barbora HEŘMANOVSKÁ časem 20:41 min.. Vítězem maratonské štafety se stala štafeta Dědci v běhu časem 3:44:07 hod.,
Vítězem půlmaratonské štafety se stala štafeta Pavel s holkama časem 1:53:19 hod.
Běh Olympijských nadějí – kategorii žáci vyhrál Viktor NĚMEC Zlatý maraton Emila Zátopka odstartovala Jarmila Kratochvílová ,mistryně světa na 400m a 800 m z Helsinek v roce 1983 a dodnes světová rekordmanka v běhu na 800 m časem 1:53,28 min., která byla opět čestným hostem tohoto závodu.
Na celý seriál se přihlásilo celkem přes 830 účastníků , ale na start nastoupilo díky velmi teplému počasí jen 612 účastníků. . Děkuji všem za účast v tomto běžeckém seriálu , děkuji partnerům ZZT 2019 a samozřejmě i rozhodčím a pomocným pořadatelům , bez kterých by to nešlo pořádat . Gratuluji všem vítězům a omlouvám se za některé nedostatky . Pokud budu schopen v této činnosti dále pokračovat a pokud budete mít nadále zájem se této akce zúčastnit , bude 13.ročník opět ve stejných termínech, tedy 20. , 24. a 27.července 2020 ( což bude pondělí , pátek a pondělí) opět v Praze.