Startujeme
Dny
2
2
5
5
Hodiny
2
2
0
0
Minuty
0
0
5
5
Sekundy
1
1
5
5
Výsledky najdete ihned po každém závodě ZZT na www.4timing.cz
kde si také můžete stáhnout i diplom
a následně také v rubrice Výsledky na www.zlaty-tyden.cz

Pokračuje Zátopkův týden. Zlatou pětku poběží Sekanová i Štefko

24.07.2013 14:39 - Zdroj: Plzeňský deník

Česká reprezentantka Lucie Sekanová a její trenér, bývalý vynikající vytrvalec Róbert Štefko, se dnes představí v Plzni.

Oba atleti by měli být hvězdami Zlaté pětky – běhu na pět kilometrů, kterým na tartanu 33. ZŠ ve Skvrňanech pokračuje letošní ročník Zátopkova zlatého týdne.

Série závodů připomíná famózní triumf Emila Zátopka z roku 1952 na olympijských hrách v Helsinkách. Fenomenální běžec tu během osmi dní vyhrál postupně běh na deset kilometrů, pět kilometrů i maraton.

Už šestý ročník série na počest Zátopkova olympijského hattricku odstartovala sobotní Zlatá desítka a po dnešní pětce vše vyvrcholí nadcházející sobotu závodem v maratonu.

„Na Zlatou pětku je aktuálně přihlášeno přes šedesát běžců včetně vítězů sobotní desítky, Mulugety Serbessy i nejrychlejší ženy Vandy Kadeřábkové-Březinové. Ti se netají odhodláním vyhrát celou sérii," uvedl hlavní organizátor a zakladatel sériálu Vlastimil Šroubek z klubu Marathon Plzeň.

„Největší favoritkou běhu bude ale Sekanová z týmu USK Praha," zdůraznil Šroubek.

„Několikanásobná česká šampionka má pětku zaběhnutou za 16:25 minuty a v Plzni chce překonat ženský rekord mítinku. Nejrychlejší čas by ráda stlačila pod sedmnáct minut," vyhlásil Šroubek.

Spolu s třiadvacetiletou Sekanovou se dnes v závodním poli objeví i její trenér Štefko. „Róbert, jak sám říká, běhá už sice jen rekreačně, ale určitě nedá kůži lacino," podotkl
s úsměvem Šroubek.

Zlatá pětka startuje dnes 
v 17.50 hodin (více na www.marathonplzen.cz).

V červencový den i v čase, kdy před jednašedesáti lety vyrazil v Helsinkách za vítězstvím i Zátopek. V cíli mu naměřili čas 14:06,6 min.

Jaký výkon bude stačit vítězi dnes?