Startujeme
Dny
2
2
5
5
Hodiny
1
1
9
9
Minuty
5
5
4
4
Sekundy
1
1
6
6
Výsledky najdete ihned po každém závodě ZZT na www.4timing.cz
kde si také můžete stáhnout i diplom
a následně také v rubrice Výsledky na www.zlaty-tyden.cz

Pocta Zátopkovi se po pauze vrací do Plzně

18.07.2013 14:29 - Zdroj: Plzeňský deník

Loni se běželo v Praze, letos se Zátopkův zlatý týden – pocta fenomenálnímu atletovi vrací do Plzně.

Do města, kde se myšlenka oslavit nedostižný počin Emila Zátopka z roku 1952 na olympijských hrách v Helsinkách zrodila.

Československý reprezentant tehdy ve Finsku ohromil svět.

V Helsinkách postupně vyhrál závody v běhu na 10 kilometrů, 5 kilometrů a v maratonu. Zlatý hattrick navíc dokázal vtěsnat jen do osmi dní.

Dny 20., 24. a 27. července, to jsou data Zátopkových triumfů.

A přesně v těchto termínech se obdivovatel legendárního vytrvalce, plzeňský atlet a manažer Vlastimil Šroubek, rozhodl pořádat každoročně sérii běhů.

Přitom kopíruje olympijský program z Helsinek, a dokonce symbolicky dodržuje i časy startů.

Záhy Šroubek chystá už šestý ročník. „Seriál se měl znovu konat v pražské Stromovce, ale protože tady nedávná povodeň vše zničila, museli jsme závody narychlo přesunout zpět do Plzně," vysvětluje změnu šéf pořádajícího klubu SC Marathon.

Letošní Zátopkův zlatý týden tak otevře sobotní desítka na dráze 33. ZŠ ve Skvrňanech, kde se ve středu běží i Zlatá pětka. Další sobotu potom série vyvrcholí maratonem na okruhu v okolí Štruncových sadů.

Registrovat se na celý seriál nebo jen na jednotlivé závody je možné na internetových webech www.zlaty-tyden.cz nebo www.marathonplzen.cz.

„Tady zároveň naleznete všechny potřebné informace." říká ředitel série a dodává, že přihlášky se budou přijímat ještě v den konkrétních závodů. „Nejpozději však hodinu před startem," zdůrazňuje Šroubek.

„Program navíc doplňují vložené závody, ať už pro děti nebo pro hobby běžce," podotýká stále aktivní závodník. „Třeba 27. července se kromě maratonu běží ještě půlmaraton, závod na 10 km a štafety," upřesňuje Šroubek.

Každý z účastníků některého z běhů získá pamětní medaili, nejlepší závodníci obdrží finanční a věcné ceny.

Zátopkův zlatý týden 2013

Program: sobota 20. července: Zlatá desítka – dráha 33. ZŠ 
v Plzni, start v 17.45 hodin, středa 24. července: Zlatá pětka – dráha 33. ZŠ, start v 17.50 hod.,sobota 27. července: Zlatý maraton – Štruncovy sady, start v 15.30 hod.

Kategorie v sérii:
A: 10 km + 5 km + maraton
B: 10 km + 5 km + půlmaraton
C: 10 km + 5 km + silniční běh na 10 km